کارگاه‌آموزشی بین‌المللی اسکچینگ طراحی محصول 1402

آنچه طراحان صنعتی را از دیگران متمایز می کند، قدرت بیان تصویری ایده های خلاق است. در صورت داشتن مهارت به تصویر کشیدن ایده ها، می توان خود را به عنوان طراحی خلاق به جامعه و صنعت معرفی کرد. طراحی، نیز یک فرایند خلاقانه حل مساله است که در آن وضعیت موجود در راستای رفع مشکل به وضعیت مطلوب تبدیل خواهد شد. یکی از مهارت های طراحان، بصری سازی فضای ذهنی است که در مراحل حل مساله به وقوع می پیوندد. این مهارت بصری سازی در غالب اسکچینگ و راندو اسکیچ ها شکل می گیرد. به همین منظور، اولین مهارتی که در مراکز آموزشی دیزاین دنیا آموزش داده می شود، مهارت اسکچینگ (طراحی دستی) و راندو است. بدیهی است که این دو مهارت مکمل و لازمه یکدیگرند.
این فضای اسکچینگ به دو بخش تقسیم می شود: یکی حوزه Drawing است که شامل برداشت های شخصی یا تجربه های آزاد طراح از موضوعات گوناگون با بیان مستقل و به روش های متنوع می باشد و دیگری حوزه design است که شامل مراحل ترکیب عناصر بصری و فضا بر پایه اصول طرح است و جنبه کاربردی داشته و منجر به ارایه راهکار و حل مساله می شود.
رویدادهای آفام با همراهی و تدریس استاد جونگو هان، مدرس دانشگاه هونگیک کره جنوبی، در همین راستا اولین دوره آموزش اسکچینگ طراحی محصول را برگزار می نماید. این دوره مختص افرادی است که تمایل دارند ایده هایشان را بصری کرده و به آن جامعه عمل بپوشانند. در این دوره طراحی محصولات بهمراه مبانی پرسپکتیو و راندو آموزش داده خواهد شد.
استاد جونگو هان؛ با 15 سال تجربه تدریس و آموزش اسکچینگ به بیش از 2000 دانشجو و طراح قصد دارد در طی 12 جلسه آموزش آنلاین با تکنیک های ساده، دقیق و واقع بینانه، محیطی برای ایجاد انگیزه و الهام بخشی برای تقویت خلاقیت و در عین حال تسلط بر توانایی طراحی را برای طراحان این دوره آموزشی فراهم کند. ایشان طراح محصول و بنیانگذار آکادمی Sketch Factory هستند. نمونه طراحی‌های ایشان را در صفحات مجازی مؤسسه آفام می‌توانید مشاهده کنید. این کارگاه به‌تمامی طراحان صنعتی، محصول، خودرو، مد و فشن، معماری داخلی، مبلمان و کسانیکه به حوزه دیزاین علاقه‌مند می‌باشند؛ پیشنهاد می‌گردد. همچنین این دوره، پیش نیاز دوره دیجیتال اسکیچنگ طراحی کیف می باشد.

مشارکت کننده
0 +
مدرس

دکتر جونگو هان

طراح محصول

زمان‌بندی
اعلام فراخوان ثبت‌نام
23 مردادماه ۱۴۰۲
۱۵ تیرماه ۱۴۰۲
برگزاری کارگاه‌آموزشی