کارگاه‌آموزشی بین‌المللی آنلاین طراحی اجتماعی تعاملی (حدس و گمان‌های طراحی) ۱۳۹۹

کووید-19

بله علت شیوع ویروس کرونا(کووید-19) در جهان این رویداد به صورت مجازی برگزار گردید!

موسسه رویدادهای آفام با همکاری دانشگاه بوزن در ایتالیا، کارگاه آموزشی طراحی اجتماعی تعاملی: حدس و گمان های طراحی را با تدریس خانم دکتر جنیفر شوبرت؛ برگزار می کند.

انسان به عنوان بخشی از نهادهای بزرگتر در جمع ها و اجتماعات اجتماعی وجود دارد که تعامل آنها به اندازه تعامل فردی با فناوری های دیجیتال دارای معنا و اهمیت است. طراحی اساساً با ایجاد مصنوعات معنی دار سروکار دارد و “معنا از تعامل اجتماعی با همنوعان ناشی می شود” طراحی برای تعامل اجتماعی مسئله مهمی است که باید در زمینه طراحی تعامل به آن توجه کرد زیرا فن آوری های محاسباتی در جنبه های فزاینده ای از زندگی روزمره ما نفوذ می کنند و به همین ترتیب بخشی از ایجاد فضاهای اجتماعی است که در آن زندگی می کنیم. از آنجا که طراحان با چالش طراحی و تسهیل اشکال مربوط به تعامل اجتماعی روبرو هستند، پیچیدگی این فضای طراحی می تواند طاقت فرسا باشد.

در این کارگاه خانم دکتر جنیفر شوبرت، استادیار دانشگاه آزاد بوزن ایتالیا در دو جلسه به سوالات چگونه فضاهای تعاملی را طراحی و توصیف کنیم؟ فضاهای اجتماعی را برای چه کسانی طراحی کنیم؟ چه چیزی و چگونه می توانیم از طریق طراحی تأثیر بگذاریم؟و حدس و گمان های طراحی اجتماعی تعاملی چسیت را پاسخ می دهند.

خانم دکتر جنیفر شوبرت؛ مولف دو کتاب تخصصی در حوزه طراحی اجتماعی هستند که تا کنون بیش از 10 مقاله تخصصی طراحی صنعتی را در مجلات ISI و کنفرانس های بین المللی چاپ نموده اند. این کارگاه به تمامی طراحان صنعتی، گرافیک، طراحی داخلی و … که به طراحی تعاملی علاقه مند می باشند؛ پیشنهاد می گردد. آشنایی شرکت کنندگان به زبان انگلیسی الزامی است. در کارگاه آموزشی مترجم حضور خواهد داشت.

وسایل مورد نیاز: هرگونه مواد بازیافتی مانند مقوا، ورقه های پلاستیکی، لوله ها، قطعات چوبی، نوار و قلم ها و وسایل ماکت سازی این کارگاه آموزشی در دو روز ۸ فوریه ( ۲۰ بهمن ماه) و ۹ فوریه ( ۲۱ بهمن ماه) از ساعت ۴ الی ۶ عصر برگزار خواهد شد.

مشارکت کننده
0 +
مدرس

دکتر جنیفر شوبرت

عضو هیات علمی دانشگاه بوزن ایتالیا

زمان‌بندی
اعلام فراخوان ثبت‌نام
۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹
1 دی ماه ۱۳۹۹
برگزاری کارگاه‌آموزشی